5 Ocak 2016 Salı

Kitap Önerisi: Kışın Keyifle Okunacak 12 Kitap

Kitap okumanın zamanı, mevsimi olmaz. Ama o mevsimin ruhunu yansıtan, yazın sıcaklığını, kışın kasvetli ama ilham verici havasını içinde taşıyan kitaplar vardır. Buna benzer şeyleri "Sonbaharın Ruhunu Yansıtan 11 Kitap" içeriğinde de söylemiştim.

Havalar benim dahi üşüyüp titrediğim kıvama geldiğinden, hem kış mevsimini yansıtan, hem de kışın okuması daha da bir zevkli olacak kitapları sizinle paylaşmamın tam da vaktidir! Bu listeyi yaparken içinde mutlaka kış geçen, buz gibi bir havayı ya da karları betimleyen öyküleri seçmedim. Kışın kasvetli havasını bozacak ya da sizi çocukluğunuza, iç dünyanıza döndürecek ve sıcak çikolatanıza misler gibi eşlik edecek kitapları da listeye ekleyiverdim.

Size küçük bir ödev; yeni yılda bu kitaplardan en az birini, yumuşacık bir battaniye altında, elinizde sıcak bir içecekle birlikte okuyun. Bakalım benimle aynı şeyleri düşünecek ya da gerçekten keyifli saatler geçirecek misiniz? :)


1- Kara Kitap - Orhan Pamuk2- Dünya Ağrısı - Ayfer Tunç3- Mavi Fener - Viktor Pelevin4- 47'liler - Füruzan5- Adaş - Jhumpa Lahiri6- Ku(r)şun Lezzeti - Selçuk Altun7- Kırmızı Defter - Paul Auster8- Masallar - J.R Tolkien9- İle - Oruç Auroba 10- Metin Altıok'tan Zeynep'e Mektuplar - Metin Altıok11- Hakkari'de Bir Mevsim - Ferit Edgü


12- Dirilen İskelet - Hüseyin Rahmi Gürpınar


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaza yaza azalmaz ki sendeki özgür ruh!