1 Kasım 2017 Çarşamba

İzlediğim Filmler: Maudie (2016)


Selam! 👋

Geçtiğimiz hafta sonu; naif, sıcak, duygu dolu bir film izledim: Maudie

Eklem rahatsızlığı olan ve bu nedenle ailesi tarafından sürekli bakıma muhtaçmış gibi muamele gören Maudie, ailesinden kalan evin satıldığını öğrendikten sonra kendi ayakları üzerinde durmak için bir yol aramaya başlar. Bir mağazada gördüğü temizlikçi ilanına hiç düşünmeden başvurur. Böylece yolu yetimhanede büyümüş, sert mizaçlı ve ileride kocası olacak Everett ile kesişir. 

Hayatında pek çok zorluk yaşamış Maudie'nin Everett ile ilişkisi de çok kolay olmaz ancak evi renklendiren çizimleri Everett'i de ona doğru çekmeye başlar. Zamanla bu yeteneğinden para da kazanmaya başlayan Maudie birden büyük bir ün sahibi olur. Artık hayatında tek bir eksik vardır...Başrollerinde Sally Hawkins ve Before Sunrise ile tanıdığımız Ethan Hawke'in yer aldığı filmi Aisling Walsh yönetmiş. Bana kalırsa hem yönetmen hem de oyuncular harika bir iş çıkarmış. 


İzleyip seveceğiniz belki de favori filmleriniz arasına ekleyeceğiniz Maudi'nin hayat hikayesinin gerçek olduğunu da eklemek istiyorum. 


Veee son olarak işte gerçek Maudie. Hem de kapısının önünde, elinde meşhur kış resimlerinden biriyle. 💙🎈Şimdiden iyi seyirler! 📺

Sevgiler!

Beni aşağıdaki adreslerden de takip edebilirsiniz! 👇

Tumblr 📌

İnstagram 📷

Goodreads 📚

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaza yaza azalmaz ki sendeki özgür ruh!