11 Eylül 2017 Pazartesi

Kitap Alışverişi: birkutukitap.com, Idefix


Selam,

Geçtiğimiz günlerce küçük küçük 3 ayrı kitap alışverişi yaptık. Idefix ve birkutukitap.com üzerinden yaptığımız alışverişlerde çocuk klasiklerinden modern klasiklere, günümüz edebiyatından sosyolojiye kadar farklı türlerde kitaplar satın aldık. 

İşte son iki aydır yaptığımız kitap alışverişleri!

birkutukitap.com Kitap Alışverişi
Kitap seçme konusunda sadece kendi kararlarıma güvensem de geçenlerde rast geldiğim, seçtiği kitapları takdirle karşıladığım, üstüne bir de fiyatını uygun bulduğum bir sisteme 3 aylığına üye oldum: birkutukitap.com

birkutukitap.com üyelerine her ay 3 farklı kitap gönderen bir abonelik sistemi. Lila Kutu, Bir Kutu Mutluluk gibi üyelerine her ay sürpriz ürünler gönderen markalarla benzer bir düzende çalışıyor.

Detaylar için tık tık!

Gönderdiği kitaplar ve fiyatlandırma konusunda bir sorun yok. Ancak bana kalırsa ballandırarak anlattıkları sürpriz hediyelerin iki ayraç, iki sticker çıkması biraz hüzün verici. Bu konuda kendilerini geliştirirlerse harika olur. 👌

Allahtan bu ay bir güzellik yapıp 3 yerine 4 kitap göndermişler de oradan telafi ettiler bu küçük hasisliği. 😚😇

Eylül ayı kutusunda çıkan kitaplar ise şöyleydi:

*Bütün Bir Ömür - Robert Seethaler
*Monsieur Proust - Céleste Albaret
*Orada Bir Yerde (İmzalı) - Engin Türkgeldi
*Yürümenin Felsefesi - Frédéric Gros

Idefix Kitap Alışverişi


Geçtiğimiz günlerde Idefix'ten iki ayrı alışveriş yaptım. Bunlardan ilki kargo bedava fırsatını görünce kendime küçük bir hediye vermek için yaptığımı çocuk kitapları alışverişim oldu.

Uzun zamandır merak ettiğim, Goodreads'te sık sık karşılaştığım Küçük Feministin Kitabı'nı, bir türlü okuyamadığım Mary Poppins serisinin ilk kitabını ve çocukken severek okuduğum, filmlerini izlediğim ama kütüphanemde olmayan Peter Pan'i sepete ekleyiverdim.

İkinci Idefix alışverişini ise sevgilim sayesinde yapmış oldum. Osmanlı'da Ermeni ve Rum Mallarının Türkleştirilmesi ile Cumhuriyet'te Ermeni ve Rum Mallarının Türkleştirilmesi'ni (bu kitap sonradan kargoya eklendiği için ekleyemedim.) satın alırken benim de kitap isteyip istemediğimi sorunca ben de hemen birkaç kitap seçiverdim. (Yaşasın sevgiliden gelen kitaplar!) 💛🙈

Leonardo Da Vinci'nin 40 sayfalık, 12 masaldan oluşan Kelebek ile Mum Işığı'nı okuyup bitirdim bile. Bir Çöküşün Öyküsü, Mutlu Prens, Ölümcüm Yumurtalar ve Feniçka ise okunmayı bekleyen diğer kitapların yanında beni beklemeye başladılar.

"2017'de mutlaka okuyacağım!" dediğim 20 kitabı bitirmeye çalıştığım için yeni aldığım kitapları hemencecik okumaya başlayamıyorum ama yeni yıldan itibaren satın aldığım kitaplara daha çok yönelebileceğim.

Bu arada bu 20 kitabı tamamlama konusunda da iddiam giderek düşüyor. Bana şans dileyin!


Sevgiler! 

Beni aşağıdaki adreslerden de takip edebilirsiniz! 👇

Tumblr 📌

İnstagram 📷

Goodreads 📚

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaza yaza azalmaz ki sendeki özgür ruh!