23 Kasım 2015 Pazartesi

Ne Güzel Mekansın Sen: Fahriye CafeSizi adını Ahmet Muhip Dranas'ın meşhur Fahriye Abla şiirinden aldığını umduğum, kitap dolu, kitap kokulu bir mekanla tanıştırmak istiyorum. Yer Kadıköy, Leylak Sokak. Dükkandan bozma, güzel, mavi perdelerle çevrelenmiş, önüne birkaç vintage masa ve sandalye atılmış şirin bir kafe görünce içeri girmemek olmaz. Biz de öyle yaptık. İyi ki de yaptık.


  Fahriye Cafe aslında bir kitap kafe olarak da görülebilir. Zira etraf okuyabileceğiniz hatta dilerseniz satın alabileceğiniz kitaplarla dolu. Hem bu özelliği hem de uygun fiyatlarıyla aslında bakarsanız tam da bir öğrenci mekanı. Mekanın biraz tozlu olması dışında hiçbir kusuru yok. Kimileri için sevimli kediler de sorun yaratabiliyor ama bana kalırsa canlarının istediğini yapıp ortalıkta takılan küçük yaratıklar her zaman mekana sıcaklık katar. Masama çıkmadıkları sürece. :) 

Fiyatların ne kadar makul olduğunu aşağıda görebilirsiniz. Biz kahve ile haşhaşlı damla sakızlı pasta söyledik. Pasta çok hafif ve lezzetliydi. Latte'ye 10 üzerinden 7 verebilirim. Daha fazla görsel ve yorum için aşağıya Zomato linkini bırakıyor olacağım.

Tavsiye benden, değerlendirmesi sizden. Hadi ben kaçtım çocuklar!2 yorum:

  1. Gerçekten çok hoş ve sıcak bir yer gibi görünüyor. İzmir'de de bir şubeleri olsaydı keşke :')

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Umarım İstanbul'a ilk ziyaretinizde gitme fırsatınız olur. Sevgiler! :)

      Sil

Yaza yaza azalmaz ki sendeki özgür ruh!