4 Kasım 2015 Çarşamba

Moda'nın Sessiz Sakini: Pappa Cafe


Sessiz sakin bir mekanda sevdikleriyle bir şeyler içmek, çalışmak ya da okumak isteyenler için yeni bir mekan önerisi ile daha karşınızdayım! ("Karşınızdayım" klişesi kalp Başak.) Pappa Cafe, Moda'da, iki katlı, sevimli bir mekan.Alt katta sadece dışarıda masaları bulunan kafenin üst katında rahat koltukları, grup halinde çalışmak için ideal, geniş masaları var. Masaların, sehpaların üstü dergiler ve farklı objeler ile dopdolu. Bu kimisi için hoş bir dekorasyon olsa da kimileri için-özellikle de bilgisayarı, kitapları ve defterleri ile gelenler- gereksiz ve engelleyici bir kalabalık olarak görülebilir.

Yiyecek ve içeceklere gelecek olursak... Daha önce farklı mekanlarda ev yapımı ice tea içip çok sevdiğim için bu mekanınkini de denemek gibi büyük bir hataya düştüm. Gelen soğuk çayın dibinde normal çayda dahi tahammül edemediğim çay yaprakları yüzüyordu ve tadı çok kötüydü. Öyle ki iki yudum alıp bıraktım. Bir sonraki gelişimde sanırım bilindik bir şeyler -çay, filtre kahve- dışında yeni bir şey denemem.

Fiyatlar -biz o iki kötü soğuk çaya 20 lira gibi gereksiz bir para ödedik- ortalamanın biraz üstünde. Üstelik menü olmaması da bir dezavantaj. Ama rahatlık, sessizlik ve sakinlik açısından benden tam not aldı. Bir daha giderim ama koşa koşa olmayacağı kesin.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaza yaza azalmaz ki sendeki özgür ruh!