31 Ekim 2015 Cumartesi

Sanki Evim Gibi: Salt Galata Kütüphanesi

Öğrenciyken araştırma yapmak, bir şeyler yazıp okumak için sık sık gittiğim mekanlardan biri de Galata'daki Salt'ın kütüphanesiydi. Geçenlerde tek başıma bir gün geçirmek için çıktığımda ayaklarım beni buraya sürükledi. Masalar biraz değişmiş, koltukların rahatlığı aynı ve her zamanki gibi dopdoluydu. Sizi bilmem ama hafif loş bir ortamda, sadece çalışan, okuyan ve yazan insanlarla, sessizce bir arada olmak bana çok huzur veriyor ve çalışma motivasyonumu arttırıyor.

Salt'ta bunun yanı sıra öğrencilerin motivasyonunu arttıracak başka şeyler de var. Ücretsiz fotokopi ve internet, rahat koltuklar ve masalar, bir kitaba ulaşmak için suratsız çalışanlardan medet ummak yerine doğrudan açık kitaplıklardan dilediğin kitabı seçebilmek sanırım kütüphanede vakit geçirip çalışan herkes özellikle de öğrenciler için ekstra kredidir.


İki katlı kütüphanenin her iki katında kitaplar ve çalışma alanları bulunuyor. Aradığınız kitapları bulmak için kütüphanenin bilgisayarlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle hafta sonu gideceksiniz erkenden gitmenizi tavsiye ederim. Mekana göre geniş bir yer kaplayan çalışma alanlarının tümü anında doluyor. Maalesef keşfedilmiş bir alan. :)Uzun süre çalışmak isteyenler yiyecek ve içecek stoğu yapıp gidebilirler. Ama dilerseniz yine binanın içindeki kafede de bir şeyler içip atıştırabilirsiniz. Öğrenci için fiyatlar biraz fazla olduğu için yine de çantanıza bir şey atmanızda fayda var.

Çıkışta Salt'taki güncel sergileri de ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için hooop: http://saltonline.org/tr/tag/5/salt-galata

Sen Bunları da Seversin:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaza yaza azalmaz ki sendeki özgür ruh!