12 Haziran 2015 Cuma

Blake Lively Hatrına: The Age Of Adeline (Ölümsüz Aşk)Güzelliğine laf edilmeyecek, su gibi, şarap gibi kadın Blake Lively'nin son filmi "The Age of Adeline" beni büyük hayal kırıklığına uğrattı.


Geçirdiği kaza sonucu, fiziksel bir etkileşim ile yaşlanma fonksiyonları(!) (ne diyeceğimi bilemedim) duran Adeline, yıllar geçse de 29 yaşındaki o enfes haliyle yaşamaya mahkum olur. (O bedende bir ömür mahkum kalmakta sıkıntı yok bence.) Üzerinde deneyler yapmak isteyen bilumum gizli örgütlerden kaçarken bir yandan hayatını yaşayan, ülke ülke gezen Adeline, kalbini de boş bırakmaz.

Yaşı ilerledikçe ve durumunun düzelmeyeceğini anladıkça durgunlaşan Adeline'ın hayatı, daha önce aşk yaşadığı bir adamın, yakışıklı oğlu ile karşılaşınca aniden değişir.Karmaşık ilişkiler, parmakla yıl hesabı yaptıran flashbackler, babayla oğulu kıyaslamalar, kuyruklu yıldızlar derken bizi peşinden sürükleyen Adeline, bir anda yeni bir kazayla (aslında aşkın mucizesiymiş bu) normal haline döner. Böyle filme de böyle mutlu son gider.

The Age of Adeline, durağan, bağlamayan, yaşanılan aşka dahi özendirmeyen sıkıcılığıyla sadece Blake'in hatırına seyrettiğim bir film oldu. 

Yine de iflah olmaz bir romantikseniz seyredin. Bakalım ne hissedeceksiniz?Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yaza yaza azalmaz ki sendeki özgür ruh!